2 paź 2017

Wielka Wymiana Książkowa. Przeczytaj i podaj dalej. IV Edycja.

książki, wymiana książkowa,czytanie, tytuły książek,biblioteka, blogi książkowe

Jestem miłośniczką książek. Lubię zaczytywać się głównie w psychologii, jak i rozwoju duchowym.  Wczoraj ruszyła akcja blogowej wymiany książek. To już czwarta edycja, ale dopiero teraz postanowiłam wziąść udział w jakże fantastycznej akcji.

Jak to działa?


Organizatorkami akcji jest Magda z bloga Save The Magic Moments oraz Dagmara z bloga  Socjopatka

Na ich blogach umieszczamy swój link prowadzący do swojego wpisu na blogu w którym umieszczamy swoje książki na wymianę. Jeśli nie posiadasz bloga również możesz wziąść udział. Wystarczy że w komentarzu u dziewczyn lub kogokolwiek wpiszesz nazwy swoich książek. Podaj również ich stan!

Dogadujemy się prywatnie odnośnie danych do wysyłki, a następnie wysyłamy książkę przesyłką ekonomiczną. Bawimy się do 10 października. Jeśli poniższe książki wpadły Wam w oko, to napisz do mnie na e-mail lub w komentarzu.
E-mail znajdziesz w zakładce O mnie/Reklama.


Książki na wymianę.

Nowa książka Małe Mozaiki Angie Weston. 
Nowa książka do nauki gry na gitarze elektrycznej. Ksiażka zawiera nuty oraz płytę CD. 


Ksiażka Świat Nocy L.J. Smith. Tom1. Książka w stanie bardzo dobrym.
Tom1. Nowa seria autorki bestsellerowych Pamiętników wampirów. Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna...Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni są wśród nas, choć o tym nie wiemy.Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady.A miłość oznacza złamanie wszystkich praw...Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni,a ich urokowi nie potrafi się oprzeć żaden człowiek.Posiadają niezwykłe umiejętności,władają magią,są nieśmiertelni.Ale muszą też przestrzegać odpowiednich praw:za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludźmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.Jednak gdy w grę wchodzi miłość,zapominają o wszystkich zasadach. Nawet o tych,za których złamanie mogą zapłacić najważniejszą cenę...


Inne Anioły. Lili St. Crow. Tom 1. Książka w stanie bardzo dobrym.
Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory

Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiejętności łowcy demonów. Będzie musiała zaufać swej niezwykłej mocy, z której dotąd nie zdawała sobie sprawy. I dwóm tajemniczym chłopakom uwięzionym tak jak ona w koszmarnej pułapce…
Lalki. Alicja Pruś. Książka nowa.
Należące do gatunku kryminału historycznego Lalki oczarują niejednego czytelnika.Wielbiciele kryminału znajdą tu kilka zabójstw, żywą akcję i tajemnice, które spróbuje odkryć czwórka detektywów – rozważna dama oraz trzech lekkoduchów.

Amatorów romansu wzruszą do łez przygody starego lowelasa, pięknej awanturnicy oraz pełnego życia i namiętności młodzieńca.

Fani powieści historycznej przeniosą się do Warszawy XIX wieku, aby wraz z bohaterami wędrować po szynkowniach i salonach, mieszczańskich mieszkaniach oraz ekskluzywnych burdelach...


Agnieszka Rahoza. Transgresje Moniki Wetter. Książka nowa.

Współczesna Warszawa. W tętniącej życiem metropolii mieszka 39-letnia Monika. Popadająca w stagnację i niezbyt ambitna kobieta wydaje się pogodzona ze swoim losem. „Oto ja – pani w średnim wieku bez perspektyw” – mówi sama o sobie. Jest bierna, podporządkowana innym, nie wykorzystuje swojego potencjału. Ogranicza się do obserwacji, które prowadzą ją do wielu gorzkich, a nieraz zabawnych przemyśleń. 

Monika to dzisiejszy Kopciuszek. Autorka bawi się konwencją znanej baśni, stąd na kartach powieści pojawia się przyrodnia siostra, która wiedzie szczęśliwe i poukładane życie, a także macocha – prawdziwa wiedźma. Jednak opowieść o Kopciuszku w wydaniu Agnieszki Rahozy różni się od pierwowzoru w kilku istotnych szczegółach. W jej wersji macocha i siostra próbują pomóc podstarzałej pannie, która pędzi smętny żywot w cieniu wieloletniego partnera – egoisty i korporacyjnego karierowicza. Splot nieszczęśliwych zdarzeń spowoduje, że Kopciuszek stanie do walki. Tyle że wygraną nie jest bilet wstępu na bal, gdzie czeka wymarzony książę z bajki, ale upajający smak wolności.
Ksiażka Kształcenie Człowieka. 27 Kamyczków jednej mozaiki. Arthur Brumhlmeier. Oprawa twarda. Stan nowy. Wymieniona na Pisz Kreuj Zarabiaj. Tomek Tomczyk z bloga : Blue Kangaroo
W książce autor pragnie przybliżyć podstawowe idee i myśli Jana Henryka Pestalozziego oraz wskazać możliwości ich praktycznego wdrożenia. Nie uda się nam bowiem ulepszyć edukacji tylko organizacyjną gorliwością i większymi nakładami finansowymi. Sukces edukacyjny nastąpi wówczas, gdy baczyć będziemy na owe ponadczasowe zasady, które zidentyfikował i sformułował dla potomności Pestalozzi.
Swoich czytelników autor upatruje w osobach nie tylko związanych z kształceniem, lecz także politycznie odpowiedzialnych za edukację, jak również w ojcach i matkach, i we wszystkich ludziach, którym leży na sercu dobro dorastającego pokolenia i wywieranie wpływu na kształt szkolnictwa.
Źródłem wsparcia i inspiracji przy powstawaniu niniejszej publikacji była osobowość, która przy całym sukcesie ekonomicznym nie straciła świadomości co do faktu, że także gospodarce i państwu najlepiej służy sytuacja, w której szkoły dbają o kształcenie całego człowieka, stąd też w centrum ich zainteresowań nie jest jego użyteczność, lecz człowieczeństwo. Było to główne dążenie Jana Henryka Pestalozziego.


Jeśli zainteresowały Cię książki daj znać w komentarzu, lub poprzez adres e-mail.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia - Mów! Jeśli nie - Zamilcz!
Na wszystkie komentarze odpowiadam :-)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.