9 mar 2017

Kolorowanki dla dorosłych. Odstresuj się!

kolorowanki dla dorosłych, kolorowanie, mandale,mandala medytacja,kolorowanki dla dorosłych książka,antystresowe kolorowanki


Jak przystało na osobę która dba o rozwój duchowy wybrałam Mandale - źródło medytacji. Czym są mandale? Mandale to obrazy energetyczne, wspomagające stany medytacji i zarazem fascynujące kompozycje rysunkowe. 


W buddyźmie tybetańskim stanowią one artystyczny wyraz najwyższych wartości religijnych, które przemawiają do podświadomości człowieka.
Wykreowane w stanie medytacji obrazy w kształcie koła lub kwadratu zawsze mają punkt centralny,dzięki czemu powstaje kompozycja o charakterze pełni. Mandala może być złożona z abstrakcyjnych kształtów, ornamentów, symboli oraz motywów zwięrzęcych czy roślinnych.

Mandale nie tylko symbolizują porządek i strukturę,one je również tworzą. Mogą stać się środkiem przekazu w trudnych sytuacjach życiowych i odzwierciedleniem wewnętrznych niepokojów. Kolorowanie harmonijnych wzorów nie tylko sprawia nam radość, lecz także uspokaja i wycisza. W ten sposób można chodź trochę doświadczyć duchowego i fizycznego odprężenia, znaleźć przeciwwagę dla gorączkowych i codziennych trosk. Zanim rozpoczniesz kolorowanie, zatemperuj wszystkie kredki. Stwórz dla siebie oazę spokoju i ciszy. Odłóż telefon komórkowy, pozwól sobie na chwilę relaksu.
Wybieraj kolory kierując się swoim obecnym stanem umysłu. Kolorowanie od zewnątrz do środka pomaga zastanowić się nad sobą i skupiać uwagę na rzeczach istotnych. Kolorowanie od środka na zewnątrz wyostrza zmysły i wnosi harmonię do naszej ziemskiej egzystencji.Zaczęłam kolorować jakiś miesiąc temu. Niektóre mandale są dość trudne w kolorowaniu, są małe szczegóły nad którymi trzeba trochę spędzić więcej czasu, niż nad tymi o większej przestrzeni. Kolorowanie sprawia mi przyjemność, a także pozwala mi się odstresować. Jedynie co musicie zrobić to zakupić kredki, cienkopisy lub pisaki. Nie ważne czym będziecie wypełniać waszą kolorowankę, ważne by chodź na chwilę zapomnieć o otaczającym Was świecie i skupić się tylko i wyłącznie na swojej osobie. Cena takiej kolorowanki to koszt około 12 zł w zwyż. Możecie też je sobie wydrukować na tej stronie: Madziof

A Wy macie kolorowanki? Co o nich myślicie!

Dodatkowo polecam Wam muzykę medytacyjną do wyciszenia się!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia - Mów! Jeśli nie - Zamilcz!
Na wszystkie komentarze odpowiadam :-)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.