6 lut 2017

Dlaczego lubimy wydawać pieniądze

pieniędze, jak oszczędzać pieniądze, zakupy

Każdy z nas wydaje sporą część swoich oszczędności na tak zwane pierdoły. Kupujący zawsze jest bombardowany reklamami w tv, bilbordami wywieszonymi w wielkich miastach, a także w każdym sklepie spotykamy się z ładnymi opakowaniami nawet na papierze codziennego użytku co celów wiadomych. 


Pieniądze są cenne, zarabiamy nadal za mało, a w jednej sekundzie potrafimy wydać ogromną ich kwotę. Wydajemy je nie tylko na bierzące rachunki za prąd, wodę ale i też staramy się dorównywać innym krajom, którzy co tu dużo mówić, mają więcej zielonych niż my, a także mają lepiej wynagradzaną pracę od nas polaków. Polacy to takie "szaraki" i nie mówię tu o kosmitach, chodź wielu takich ludzi można by tak nazwać! 

Polacy starają się mieć wszystko i dosłownie są zdolni do różnych rzeczy by tylko mieć więcej banknotów w rękach. Często lubimy się wpakować w różne tarapty nie zgodne z prawem polskim, lubimy coś robić w ciemno. Lubimy zaszaleć, lubimy się chwalić i tym samym lubimy też narzekać na ciągły ich brak. Brak kasy w dzisiejszym świecie to również jest ogromny problem. Bezrobocie podobno spada, ale nikt nie wziął pod uwagę że więcej polaków wyjechało za chlebem do kraju Brexitu, i wielu innych europejskich miast, głównie tam gdzie inni obcokrajowcy nas nie lubią, wiadomo za co! 

Ja należę do osób które nie są ku...a oszczędne. Wszystko  co się ładnie do mnie uśmiecha, jest kolorowe, błyszczące i po prostu bajeczne jest niestety w zasięgu mojego wzroku. Pieniądze uciekają ode mnie, bo nie mogę się powstrzymać czasem by czegoś nie kupić. Często też zdarzało mi się że kupiłam coś z czego tak naprawdę nie korzystam do dnia dzisiejszego. To jedna z moich wad - brak oszczędzania. A wiecie? Przydałoby się! Pytanie tylko z czego tu oszczędzać, jak moja praca nie jest na tyle dobrze płatna bo wystarcza na chleb i na małe co nie co.  W sumie to chyba każda z nas mogłaby to powiedzieć o sobie. My dziewczyny tak już mamy. Najgorzej że czasem podobają mi się rzeczy które są drogie, i nieosiągalne dla mojego statusu materialnego. Jak oszczędzać pieniądze skoro tak mało ich mamy. Wydawanie na pierdoły też jest fajne, ale tylko raz na jakiś czas. Też czasem lubię gdzieś wyjść spotkać się z ludźmi wypić piwo i coś zjeść. Normalna rzecz. Każdy z nas to lubi. Ważne by przy tym ciągłym wydawaniu kasy nie stracić głowy. 

Warto swoje zakupy wcześniej przemyśleć, wypisać na kartce co aktualnie potrzebujemy. Warto też zaopatrzyć się w skarbonkę by wrzucać do niej swoje papierowe banknoty jak za czasów dzieciństwa. Warto też skorzystać z rabatów, kodów promocyjnych ,a także sprzedawać już niepotrzebne rzeczy.  I na koniec. Najlepiej to nie wychodzić z domu , bo jak nie widzimy to co chcemy mieć, tym więcej zielonych zostaje nam w portfelu. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia - Mów! Jeśli nie - Zamilcz!
Na wszystkie komentarze odpowiadam :-)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.