8 gru 2015

Czym jest związek partnerski

związki, uczucia


Ludzie żyją w związkach od lat, lub są w nich od kilku miesięcy. Są też przelotne znajomości. Do której grupy Ty należysz? A może jesteś singlem i szukasz tego wymarzonego/wymarzonej. Nie zależnie od naszych poszukiwań, każdy z kimś gdzieś na świecie wiąże  się w pary. By znaleźć prawdziwą miłość, trzeba po prostu się jej albo naszukać, albo po prostu przeczekać aż sama się trafi. Temat może wydawać się skierowany do młodszego pokolenia, ale nie koniecznie! Każdy szuka miłości w każdym wieku. Tutaj nie ma ograniczeń czy masz +15 albo 100 lat! 


Niektórzy wierzą w prawdziwą miłość, a niektórzy po latach w związkach małżeńskich i nie tylko uważają że to czysta bzdura, że nie istnieje coś tak oczywistego jak miłość, i to jeszcze ta na zawsze! Na zawsze - to słowo dziś nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Są związki z tak zwanego przymusu, są i te w których trudno nam się z kimś rozstać, pomimo wielu przytłaczających problemów i kłótni z partnerem nie mamy  odwagi odejść. Są i też takie związki doskonałe, które mimo upływu lat wciąż między parterami iskrzy tak jak na początku znajomości. 

Moja historia z upadkami miłosnych uniesień miała dość na tam ten okres kiepski wymiar rzeczywistości. Byłam w wielu związkach, ale z czego dwa były na serio. Oczywiście były, bo już na całe szczęście nie tkwię w relacjach które okazały się być pomyłką wielokrotnego wyboru mojego serca bądź rozumu.
Byłam dwa razy zaręczona. Z czego pierwsze zaręczyny były jakby przymusem z mojej strony by związać się z kimś na stałe, związać się w głównej mierze na docinki ze strony rodziny, że to już czas najwyższy. Jednak nie był to mój czas, czułam się przytłoczona i w głębi serca wiedziałam że to nie ten facet, że to nie ma tak wyglądać. Zakończyłam to! Po kilku latach samotności znów podobny przypadek. Tym razem po 8-letnim związku pasowałoby się zaręczyć. I tak się stało. Ni z gruchy ni z pietruchy facet włożył mi z zaskoczenia pierścionek na palec, a ja nie mogłam wydusić z siebie żadnego słowa i się zastanowić czy ja w ogóle tego chcę!

Chyba chciałam. Powiedziałam Tak. Mijały kolejne lata, a ja zastanawiałam się czy facet nadal chce być ze mną, czy chce ze mną być na zasadzie: wpadam do ciebie raz na tydzień/dwa, a potem cisza. Nie było mowy o planowaniu życia, ani niczego. Okazało się że on nie był gotowy, a ja chciałam już dać sobie spokój z tym facetem, bo wiedziałam że coś kombinuje i nie ma zamiaru być ze mną. Zerwałam by w końcu móc odetchnąć pełną piersią bo zwyczajnie brakowało mi powietrza. 

Każdy z nas ma takie przejścia gdzie przychodzi taki czas by brać nogi za pas i wiać jak najdalej. Nie żałuję podjętych decyzji. Takie związki zawsze nas czegoś uczą. Uczą nas jak nie popełniać tych samych błędów, uczą jak być lepszą i bardziej zdystansowaną do siebie kobietą. 

Czym tak naprawdę jest dla ciebie związek partnerski?
Czy jest on szczęśliwy pełny uczuć, że czujesz się w nim po prostu sobą!
Czy jest on swego rodzaju tkwieniem w relacji która dawno już stała się tak powszednia jak zwykły biały chleb.
Czy może jesteś w związku gdzie partner cię dołuje i mówi ci jak i co masz robić by było dobrze, a Ty na siłę zostajesz przy nim bo chcesz się dalej męczyć, tak zwyczajnie chcesz zostać bo nie chcesz go jednak stracić. 
Powodów jest mnóstwo by tkwić lub zostać w takiej relacji, ale zadaj sobie jedno pytanie czy warto! Jeśli twoja odpowiedź brzmi Tak/Nie to zrób listę rzeczy dlaczego chcesz być z facetem. I najważniejsze czy czujesz się kochana i szanowana. 
Ja z perspektywy czasu stwierdzam że nie warto jest marnować sobie życia z kimś, kto tak naprawdę o ciebie nie walczy, kto tak naprawdę ma cię serdecznie w dupie, i mu nie zależy. Ja niestety straciłam te 8 lat bycia w związku. Ten czas w byciu z kimś dał mi możliwość patrzenia na świat z innej perspektywy, teraz patrzę inaczej na mężczyzn, i staram się zastanowić sto razy za nim podejmę decyzję czy warto wchodzić z kimś w relacje partnerskie. Związki uczą, i to jedyne dobre doświadczenie jakie może się nam przytrafić. Warto podjąć odpowiednią decyzję. Ja już ją podjęłam. Teraz to wiem na pewno! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia - Mów! Jeśli nie - Zamilcz!
Na wszystkie komentarze odpowiadam :-)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.