10 wrz 2014

Projekt Selfie

selfie, instagram

Każdy robi zdjęcia,czy to znajomym czy sobie samemu...No właśnie sobie samemu!Jakiś czas temu powstała aplikacja Instagram,z której nawet i ja korzystam!Powód?Lubię śledzić znane mi osoby i oczywiście chcę wiedzieć co robią moi znajomi,ale w sumie po co mi to!Sama nie wiem czemu ma to służyć.Projekt Selfie,jak zatytuowałam swój wpis powstał po głębokiej analizie wewnętrznej.Pomyślałam dobrze by było napisać o tym programie,gdyż tak naprawdę cała ludność na świecie robi sobie teraz miliony zdjęć swojej własnej osoby,po co? By pokazać jak jesteśmy ubrane, jaką mamy twarz zaraz po przebudzeniu,gdzie jesteśmy i by inni nam zazdrościli? Cholera wie po co?

Selfie przyczynia się do polubienia zdjęć na Instagramie,i dodaniu krótkiego opisu,komentarza do zdjęcia które zrobiłaś jak byłaś na wakacjach nad morzem,w górach...itp itd...

By nie było za bardzo nudno można również dodać filmik,który jak oglądałam były totalnie do bani,zupełnym nie wiadomo co!Bo gdy filmik się zaczął nie byłam w stanie określić co dana osoba miała do przekazania.I film się urwał?
Selfie robią sobie znane gwiazdy Hollywoodzkiego kina,prezydent Barack Obama,a nawet sam Papież Franciszek!Selfie robią tacy ludzie jak:blogerki,piosenkarki,i zwykli ludzie pracujący w firmie,na roli,i oczywiście ludzie unoszący się nad naszymi głowami-czyli sami astronauci.Jeśli chodzi o astronautów,to jestem za,bo zdjęcia z przestrzeni kosmicznej robią wrażnie i zapierają dech w piersiach.Takie foto mogę oglądać codziennie,patrząc na naszą błękitną planetę z góry.

Jakby nie było bardzo polubiliśmy robienie zdjęć Selfie-sobie samemu w grupce osób,z kim to nie byliśmy,i czego to nie widzieliśmy.Popadamy w euforię i samouwielbienie robienia zdjęć swojej własnej osobie.Mnie również się zdarzyło zrobienie głupiego selfie,gdzie chciałam doświadczyć co to ma w sobie takiego,że ludzie robią foty na całym świecie i się z tym obnoszą po całym internetowym rozgardiaszu który panuje w sieci.
Samouwielbienie powiecie,że gadam bzdury!Może i tak,ale patrząc na to z drugiej strony budujemy tym samym swoją wartość,podnosimy sobie samoocenę,i tym samym jesteśmy bardziej otwarci na kontakty z innymi ludźmi,jesteśmy otwarci na nowe znajomości nawet jeśli jesteśmy osobami nieśmiałymi i ukrywającymi się.Selfie pomaga takim osobom w byciu sobą przed małym obiektywem aparatu w najnowszym smartfonie.Ile jest takich osób które co 10 minut sprawdzają czy ktoś polubił ich zdjęcie,ile osób macie obserwujących?Czy to ważne ile!Moim zdaniem nie ważne jest to ile i czy chcemy kogoś prześcignąć w lajkach.Gonimy trendy gonimy nie wiadomo za czym,ale czemu ma to służyć i komu!Sobie samym?Wątpię.Poczekajmy jeszcze trochę i zaraz ktoś coś wymyśli nowego by znów cała ludność świata zachwycała się projektem jakim jest obecnie Selfie i Instagram.


Nie popadając w samouwielbienie zapraszam chętnych do siebie ;-)

7 komentarzy:

 1. Instagramu nie mam, a na fb bardzo rzadko wstawiam jakieś swoje zdjęcia. Ale ostatnia wycieczka zmusiła mnie do robienia sobie sporej ilości sefie :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie sobie robię zdjęcia tak od czasu do czasu no nie takie piękne tylko w sumie z dziwnymi minami bo taka już jestem, nie posiadam instagrama. Muszę przyznać Ci rację komentarze podnoszą samoocenę. Gdy wstawiamy zdjęcia i pytamy się: Czy dobrze w tym wyglądam - to już nie jest normalne - gdzieś o tym czytałam - "zabij" nie pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam konta na Inst. bo na zdjęciach nie lubię siebie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem mozna zrobic sobie zdjecie ale zeby codziennie

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię selfie, robi tylko na potrzeby blogowe - do recenzji " twarzowych " kosmetyków ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. we wakacje miałam szał na insta, teraz snapchat :D

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia - Mów! Jeśli nie - Zamilcz!
Na wszystkie komentarze odpowiadam :-)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.