18 sty 2014

Konkursy i ich wymagania

Cześć Słoneczka!Konkursy,kto nie lubi brać w nich udziału?Przeglądając różne blogi niektóre zasady mnie przerażają,szczególnie te które mają do wygrania krem do rąk za 5-10zł,a wymagań jest mnóstwo!


Począwszy od zaobserwowania bloga,po udostępnienie zdjęcia na fejsie i zmierzając do opublikowania specjalnego artykułu na swoim blogu+baner na głównej stronie.Dla mnie to już przesada!Owszem kiedyś na początku ja sama publikowałam konkursy,w kórym głównym warunkiem do spełnienia był taki,by  ktoś mnie zaobserwował,i co najwyżej polubił mnie na fejsie.Nie ukrywam,że od jakiegoś czasu zaprzestałam publikować tutaj konkursy.Mój aktualny konkurs znajduje się na fejsbooniu,i to tam głównie czytelnik ma szansę wziąść w nim udział.Zainteresowanie konkursem przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania,bo w ciągu paru dni wzięło w nim   udział ponad 250 osób.Dla niektórych mało,dla niektórych dużo.

Wiecie co najbardziej denerwuje bloggera w tym wszystkim!Fakt,że nie ma się pewności że dana osoba(czytelnik) kiedykolowiek odwiedzi Twojego bloga ponownie no,chyba że zorganizujesz ponownie konkurs!Miałam kiedyś taki przykład,bo osoba biorąca udział w konkursie,napisała mi kiedy w końcu wygra!Cóż ja wtedy chyba napisałam,że losuje daną osobę nie tylko poprzez spełnienie danego warunku,ale również poprzez generator liczbowy,który znajduje się na wujku Google.
Większość z tych osób nawet nie czyta warunków,tylko po prostu od tak-Siup!Wezmę udział,może niezauważy czy speniłem(am) warunki.Zdarza się i tak!

Ahh...Te warunki!
Warunek jakiś musi być,ale nie do przesady,moje postrzeganie tego typu spraw trochę się zmieniło od czasu opublikowania pierwszego konkursu na blogu.
Zazwyczaj uczestnika proszę o adres e-mail by się z nim skontaktować w razie wygranej,oraz polubienie owego konkursu.Zdarzyło mi się,że kazałam opublikować zdjęcie konkursowe,lub jeśli czytelnik ma ochotę zaobserwowac mojego bloga.Ale to jego wybór!
Wszystkie nagrody w konkursie jakie organizowałam (głównie kosmetyczne) 
są z mojego skormnego budżetu.

Konkursy,ahh konkursy....
A czy wiecie,że organizowanie konkursu na swoim blogu narażacie się na to,że ktoś może was przyczaić i wlepić karę w wysokości 50tys.zł za nieopublikowanie regulaminu!Ja do nie dawna nie wiedziałam o tym,aż nie usłyszałam od pewnej blogerki,że miała niestety taką niemiłą niespodziankę finansową.Przykra sprawa :-(
Pewnie są jeszcze jakieś regulaminy na ten temat,ale na dzień dzisiejszy nie znam się za bardzo na prawie.
Tak czy inaczej konkursy,są jak najbardziej numerem jeden w Polsce-szczególnie na Fecebooku robią furorę.Czy biorę w nich udział?Rzadko,ale czasem lubię sprawdzić czy mam szczęście.Jeśli mi się nie udaje to nie rezygnuje,może następnym razem szczęście bardziej się do mnie szeroko uśmiechnie :-D

11 komentarzy:

 1. Powodzenia Ci życzę ;)
  ______________________________
  http://malinowe-ciasto.blogspot.com/
  ❄ Nareszcie spadł śnieg, zimowy post ❄
  Zrewanżujesz się u mnie komentarzem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Organizowanie konkursu to doskonały sposób na to by więcej ludzi poznało bloga, bo kusi, oj, kusi... Czasem biorę udział. Dzięki temu poznałam kilka ciekawych blogów i zaglądam na nie regularnie. A na niektóre nie, bo okazało się, że treści nie są dla mnie interesujące. I tak bywa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi już o kwestie prawne, to konkurs, w którym wybiera się losowo zwycięzcę należy zgłosić do Izby Celnej o wydanie zgody na organizację loterii, niezależnie czy odbywa się na czyimś blogu czy FB.
  U mnie jednak w większości konkursów wymagałam obserwacji bądź polubienia na FB (do wyboru), bo jednak konkursy dedykowane są jednak bardziej dla moich czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię konkursy, to zawsze miły gest w stronę czytelników i fajna zabawa. Nie mam nic przeciwko udostępnieniom na FB, bo dzięki temu poznałam kilka fajnych blogów. Ale jak widzę uwarunkowanie typu " zaproś znajomych", to zdecydowanie mam do takich wymogów negatywne uczucia. Taki sposób zdobywania subskrybentów jest zdecydowanie żenujący.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wczoraj wzięłam udział w konkursie na fb:) 3maj kciuki może wygram derkę dla konika:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cóż rozdanie podpada pod loterię, a od tego się podatek płaci. A konkurs musi mieć regulamin, bo jak widać można karę zapłacić... z kolei po co kogoś kablować za konkurs na blogu, w którym można wygrać krem za 5 zł?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie biorę udziału w konkursach, w których wymogiem obowiązkowym jest np dodanie do blogrolla, wg mnie to nie jest fair. Poza tym jeśli ktoś w konkursie oferuje krem za 5zł i narzuca obowiązkowo spełnienie 6 warunków, to niech się nie dziwi małą liczbą chętnych... na takie coś przystaną tylko konkursowe 'sępy'.

  OdpowiedzUsuń
 8. uuuu jaka kara masakra, dobrze wiedzieć na przyszłość!! Planuje coś kiedyś zrobić jak w końcu wezmę się za swojego Fan Page a nie chce mi się cholernie... ;p Ale będę pamiętała o tych 50 tys ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. też nie lubię skomplikowanych zasad, więc wymyśliłam teraz do konkursu tylko jedno zadanie, czyli przysłanie zdjęcie. Na podstawie tych zdjęć wybiorę laureata i przynajmniej losowania nie będzie :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. przyznam,że mnie na wiele blogów właśnie przyciągnęły konkursy i dzięki temu poznaję ciekawe osóbki

  OdpowiedzUsuń
 11. Trochę mnie zmartwiłaś tym postem :-(.
  Chcę właśnie zorganizować konkurs na swoim blogu, ale nie chcę łamać prawa, czy narażać się na kary finansowe!
  Wiesz może, gdzie znaleźć informacje o wymaganiach, jakie musi spełniać regulamin?
  Nagrody mam fajne, ale teraz to się stopnęłam...
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia - Mów! Jeśli nie - Zamilcz!
Na wszystkie komentarze odpowiadam :-)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.